Szukasz sposobów na usprawnienie zarządzania biznesem? Zastanawiasz się, jak zarządzać firmą? Chcesz przejść na technologię cyfrową? Czy zastanawiałeś się nad niekończącym się rozwojem i przygotowaniem do nowych wyzwań? Jednym z najlepszych rozwiązań jest wdrożenie systemu ERP w firmie. Oprogramowanie ERP przeznaczone jest do zintegrowanego zarządzania przedsiębiorstwem w każdym obszarze działalności – od finansów i księgowości, przez kadry i płace, wsparcie sprzedaży, po zarządzanie produkcją i magazynem. To jeden krok w kierunku zdobycia przewagi konkurencyjnej w każdej branży i firmie o dowolnej wielkości.
Jak dobrze zarządzać firmą?
Bądź zorientowany na ludzi. Przeciętnie wydajesz na swoją pracę około 2000 godzin rocznie. Biorąc pod uwagę obecny wiek emerytalny w Polsce, to około 1/3 Twojego życia, a Twoi współpracownicy stają się częścią Twojego środowiska. Darz ludzi zaufaniem i deleguj zadania. Możliwość polegania na innych jest cennym atutem. Szczera i otwarta komunikacja z pracownikami może znacząco usprawnić codzienną pracę i całą firmę. Przełożony, któremu ufają podwładni, to dobra inwestycja w relacje, które doprowadzą do sukcesu firmy. Brak zaufania zwiększa prawdopodobieństwo, że pracownicy zmienią pracę. Biorąc pod uwagę ilość dostępnych obecnie na polskim rynku poradników antystresowych, ilość nerwów, które wciąż towarzyszą nam niemal każdego dnia, może zaskakiwać. Dla zdrowia i dobrego stanu psychicznego warto nauczyć się radzić sobie ze stresem.
Pokora i siła = najwyższy poziom w skali umiejętności zarządczych
Brzmi to przynajmniej zaskakująco, zwłaszcza przy takiej skromności. Powszechnie uważa się, że tylko wizjonerscy i charyzmatyczni liderzy budują wielkie firmy. Jednak przykłady skutecznych liderów, którzy z powodzeniem przekształcili zwykłe biznesy w wielkie, pokazują, że wszyscy są niezwykłą osobistą pokorą. Większość z nich prawdopodobnie nie zwróciłaby w ogóle uwagi, gdyby nie książka Jima Collinsa Od dobrego do wielkiego, która przedstawia 11 firm, które umożliwiły organizacjom przeskok i silny wzrost oraz osiągnięcie nadzwyczajnych wyników finansowych.
Planowanie przedsiębiorstwa
Jednym z najczęstszych błędów w małych podmiotach jest brak jakiegokolwiek planu lub tylko plan realizowany. Przyczyn tej słabości może być co najmniej kilka. Jednym z nich jest brak umiejętności planowania – właściciel lub menedżer ma znaczną wiedzę w obszarze biznesowym, tj. jest ekspertem w tej dziedzinie, np. świetnym grafikiem, zawodowym kierowcą czy tłumaczem, ale brakuje mu umiejętności ustawiania celi biznesowych i identyfikowania sposobów na osiągnięcie postawionych celów. Innym powodem może być brak czasu i słaba organizacja – początkujący przedsiębiorca często bierze na siebie wiele obowiązków związanych z zarządzaniem firmą (np. księgowość), z jednej strony, aby utrzymać koszty na niskim poziomie, a z drugiej dlatego, że uważa, że zrobi to najlepiej sam. W planowaniu, księgowości, a także produkcji i obsłudze klienta, pomóc może wyspecjalizowany program komputerowy albo cały system, który zadba o usprawnienie procesów nadzorczych w firmie o dowolnej skali i złożoności. Jednym z takich programów jest Microsoft Dynamics 365, łączący w sobie obszary CRM oraz ERP.
Microsoft Dynamics 365
Microsoft Dynamics 365 to usługa, która daje Ci wybór. Połącz aplikacje biznesowe, w tym CRM i ERP, na jednej platformie, aby rozwijać swoją firmę tak, jak chcesz. W razie potrzeby możesz dodawać aplikacje. Aplikacje doskonale ze sobą współpracujące w chmurze, z których każda rozwiązuje realne problemy biznesowe i przynosi realne korzyści. Łącząc je, masz narzędzia i możliwości, aby przekształcić swoją firmę. Elastyczne licencjonowanie pozwala na optymalizację kosztów. Licencje planu zapewniają dostęp do wszystkich aplikacji, wszystkich funkcji Dynamics 365 oraz pełnych opcji dostosowywania systemu objętych danym planem. Microsoft Dynamics 365 pomaga firmom np. w: elastycznym dostosowywaniu się do zmieniających się wymagań rynku, wdrażaniu innowacyjnych procesów, aby zyskać przewagę nad konkurencją, poprawić wydajność pracowników, wykorzystaniu zebranych danych do podejmowania korzystnych decyzji. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://inlogica.com/.