Jak zacząć sprzedawać w Internecie?

Jeżeli szukacie pomysłu na biznes to warto zastanowić się nad tym, czy prowadzić go w świecie realnym czy prowadzić go w Internecie. Ten wybór jest prosty, w przypadku, w którym Wasz pomysł na biznes związany jest ze sprzedażą. Jeśli chcecie sprzedawać to dzisiaj tylko Internet stanowi realną możliwość zarabiania na sprzedaży dużych pieniędzy. Rynek e-commerce w Polsce rośnie w siłę, a do kupowania w Internecie przyznaje się co drugi Polak. Zatem warto właśnie w sieci postawić pierwsze kroki w sprzedażowym biznesie. Tylko jak zacząć, skoro konkurencja jest już tak ogromny, a sklepy internetowe zalewają nas reklamami z każdej możliwej strony?

Każdy może sprzedawać w sieci, wystarczy tylko znaleźć pomysł na to jak dotrzeć do jak największej grupy klientów. Sklepy internetowe osiągają ogromne zyski, ale zbudowanie dobrego sklepu w sieci to zadanie dla specjalistów od programowania i tworzenia stron. Na początek w grę wchodzą w praktyce trzy rozwiązania. Pierwsze to rozpoczęcie sprzedawania na stronie największego polskiego dostawcy w branży e-commerce, czyli portalu aukcyjnym, którego nazwy celowo nie wymienię. Sprzedaż w tym serwisie wiąże się z całkiem nie małą prowizją od sprzedaży i wystawiania produktów. Ale w zamian otrzymujemy miejsce w sieci, którego adres zna chyba każdy Polak korzystający z Internetu. Możemy swoje produkty wystawiać jako sprzedawca albo działać jak normalne sklepy internetowe korzystając z domeny tego serwisu.

Druga możliwość rozpoczęcia sprzedawania w Internecie to kupno gotowego sklepu, który możemy postawić na wybranej przez Nas domenie czyli adresie w sieci. Takie gotowe sklepy internetowe można kupić u wielu polskich dostawców rozwiązań dla rynku e-commerce. Ich wygląd jest oparty zazwyczaj na szablonach, pośród których możemy wybierać ten, który najbardziej nam się spodoba. Koszt takiej inwestycji może być jednorazowy – wtedy obsługa sklepu jest już całkowicie po Naszej stronie. Można też wykupić taki sklep płacąc miesięczny abonament, ale wtedy możemy oczekiwać pomocy przy wprowadzaniu produktów czy wsparcia informatycznego. Do takiego sklepu otrzymujemy panel administratora, w którym w łatwy sposób możemy ustawiać Nasz asortyment czy zarządzać całą ofertą Naszego sklepu.

Trzecia możliwość to własny sklep internetowy stworzony specjalnie według Naszych oczekiwań. To oczywiście najdroższe rozwiązanie, ale takie sklepy internetowe mają zdecydowanie najwięcej klientów w sieci. Stworzenie sklepu może kosztować od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych, a ostateczna cena stworzenia takiego serwisu będzie zależeć od tego, jakich zażyczymy sobie funkcjonalności no i oczywiście od tego, jaka agencja marketingowa będzie dla Nas stronę wykonywać.

Biorąc pod uwagę, że sklepy internetowe w Polsce odwiedza codziennie kilka milionów klientów chyba warto zainwestować i stworzyć coś, co będzie powalało klientów profesjonalnym wyglądem, łatwością obsługi a przede wszystkim prostym i szybkim wyszukiwaniem potrzebnych produktów. Sam sklep to jednak nie wszystko bo potrzebna będzie też odpowiednia reklama. W tym miejscu kłaniają się Social Media, które doskonale nadają się do tego, żeby wypromować sklep w Internecie.